HALIKARNAS

Dance Team

 

 

Halikarnas için dünyanın en iyi kreatifleri tarafından özel olarak tasarlanan şovlar, haftanın yedi günü yedi farklı konseptle sergileniyor. Halikarnas’ın 2012 yaz sezonunda görenleri hayran bırakan gösterileri dünyanın seçili dansçı, akrobat ve show girl’lerinin bir araya gelmesiyle oluşturuldu. Şovların tasarımı, kurgusu ve sahnelenme süreci için İngiltere’de gerçekleşen hazırlıklar 2 ay sürdü. Özel ses sistemleri, LED ışıklandırma, 3D grafikler, su perdeleri, kostümler ve koreografilerle, şu ana dek bir gece kulübü ortamında görülmemiş muhteşem şovların arkasında dev bir kadro var.

 

Arthur Gourounlian/KOREOGRAFİ

Bugün şov endüstrisinin en yetenekli koreograf ve sanat yönetmenlerinden biri olarak tanınan Arthur Gourounlian, sanata vizyoner yaklaşımıyla çağdaş dans, hip hop, funk, popping, robotics türlerini tap dansı, bale, salon dansları ve caz ile harmanlamakta olağanüstü bir başarıya sahip. Arthur Belçika’da başladığı kariyerini peşinden koşulan bir dansçı haline geldiği İngiltere’ye taşıdı. Dansçılık kariyeri boyunca Bananarama, Pussycat Dolls, Girls Aloud, Will Young, Duffy, Kylie Minogue, Cheryl Cole ve Leona Lewis gibi çok sayıda isimle sahne aldı ve turneye çıktı. Arthur kısa süre içinde İngiltere, Avrupa ve ABD’nin kendini kanıtlamış ve yıldızı yeni parlayan sanatçılarının şovlarına koreografi yapmaya başladı. Şimdi casting ve koçluk çalışmalarının yanı sıra müzik videoları, turneler, viral medya kampanyaları ve moda şovları için koreograflık yapıyor. Müşterileri arasında Christian Louboutin, Diesel, Jean Paul Gaultier, Esprit, Mary Kay, Walker Crisps ve Coca Cola gibi dünya devleri ve Halikarnas The Club var.

 

Gary Lloyd/ YARATICI YÖNETMEN

Ödüllü yönetmen ve koreograf Gary Lloyd’un birlikte çalıştığı sanatçılar arasında Victoria Beckham, Jennifer Hudson, Cliff Richard, Dame Shirley Bassey, Tom Jones, Robin Gibb, Leona Lewis,Peter Andre, Ray Quinn, G4, Will Young, Gareth Gates, Emma Bunton, Robbie Williams, Pink, Anastasia, Lemar, Rachel Stevens, Natasha and Daniel Bedingfield, Kelly Clarkson, Girls Aloud, Liberty X, Dani Harmer, All Angels, RyanDan, Blake, Faryl Smith, Ordinary Boys, Blue, Atomic Kitten, Basement Jaxx, ABC, Soul II Soul and S Club 8 var. Son olarak Halikarnas The Club için şovlar hazırlıyor.

 

 

Danii Rothman/SANAT YÖNETMENİ

Danii, Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde dünyaya geldi. Dans kariyerini Güney Afrika ve İsrail’den sonra İngiltere’de sürdürmeye karar verdi. Burada Laine Theatre Arts ve Middlesex Üniversitesi dans bölümünde gördüğü eğitimle çağdaş sanat ve koreografi alanlarına odaklanmayı seçti. Şimdiye kadar yer aldığı şovlar arasında Thriller Live (Lyric Theatre Londra, İngiltere turnesi, Avrupa turnesi), Dancing Queen (Monte Carlo, İngiltere turnesi), C-12 Contemporary Dance Company (Soloist İngiltere turnesi), Spirit of Broadway (Çin turnesi), X Factor-Joe McElderry (ITV), Spirit of Christmas (Çin turnesi), Black Eyed Peas (Wrotham Park konserinde dansçı olarak), Cinderella (Royal Opera House, Manchester), La passio Dance Company (Barselona) ve Aladdin (Kings Theatre, Glasgow)yer alıyor. Danii ayrıca Bo Selecta MJ special, Channel 4, M&S Fashion show, Cemetery Junction, Bollywood films ‘Run the Track’ ‘De Dana Den’, Appearance on Blue Peter gibi yapım ve şovlarla İsrael’de çeşitli müzik videolarında dansçı ve koreograf olarak görev yaptı. Danii, Halikarnas’ın sanat yönetmeni olarak Bodrum’da.

 

Chris Arias/DANSÇI

Chris, Costa Rica’da doğdu. Daha beş yaşında dans tutkusuna buz pateniyle başladığı İngiltere’ye göç etti. İngiltere Şampiyonası’nda profesyonel liginde yarıştı ve 10’unculukla tamamladı. Profesyonel eğitimine b-boying, hip hop, çağdaş dans ve tap dansı üzerine çalıştığı Bird Collage of Dance and Musical Theatre’da devam etti. Eğitimini sürdürdüğü sırada Londra O2 Arena’da düzenlenen Hip Hop Şampiyonası’na katıldı. 2011’de mezun oldu ve Plan B, James Morrison, Ed Sheeran, CR2, Diana Vickers, MTV, Brit Awards, The X Factor, Ferrari F1 Show, Northern Tap Company gibi sanatçı ve gruplarla çalışmaya başladı. Aynı zamanda Doğu Londra’dan meşhur hip hop dans grubu Boy Blue Entertainment bünyesinde eğitimlerine devam etti. Chris İngiltere’de b-boy ve tap’i birleştiren tek tap dans grubu Break The Beat’in bir üyesi. Dansçılık kariyerini şimdi Halikarnas The Club’ta sürdürüyor.

 

Daniel Bradford/DANSÇI

Daniel dans etmeye, kendi kendine break dans ve hip hop öğrenerek 16 yaşında başladı. Daha sonra Liverpool Institute for Performing Arts’ta devam ettiği eğitimini birincilikle tamamladı. Mezun olduktan sonra İngiltere ve Avrupa’da büyük çaplı turnelerde ve etkinliklerde yer aldı. Bugün müzik ve sahne dünyasının önemli etkinliklerinde aranan bir dansçı ve Halikarnas şov ekibinin yetenekli bir üyesi daha.

 

Gabriela Atencio-Hernandez/DANSÇI

Venezuelalı dansçı son 11 yıldır Brighton’da yaşıyor. Profesyonel kariyerine Jay Sean gibi Bollywood yıldızlarıyla çaIışarak başladı, hatta bir Bollywood filminde oyunculuk da yaptı. Hindistan’da ayrıca IPL kriket takımının amigo kaptanı olarak da boy gösterdi. İngiltere’ye dönüşünde Spirit Production’ın ‘Hooray for Hollywood’ şovunda, Monte Carlo Casino’da dans etti. Gabriela bir Halikarnas dansçısı olmadan önce Sussex merkezli hip hop grubu Youth Hip Pop Company ve Brighton’s Breakin Convention’da dans etti.

 

JOSEPH STRIBLEY/DANSÇI

Joseph dansa 16 yaşında başladı. Hip hop’la denemeye başladığı dans stillerine yeni tarzlar ekledi. İngiltere’deki Mandy Allen Performing Arts College’dan 2011’de mezun oldu. Okul yılları sırasında ve mezuniyeti sonrasında Pantomimes ve Tribute acts gibi dans şovlarında yer aldı. Halikarnas şov ekibine dâhil olan Joseph, kariyerini Bodrum’da sürdürüyor.

 

Jordan Palmer /DANSÇI

Jordan dans eğitimine daha 9 yaşında burs kazandığı Belcanto London Academy’de başladı. Burada kazandığı profesyonel deneyimini televizyon ve sinema yapımlarında dans ederek devam ettirdi. 17 yaşında girdiği yine İngiltere’de Reynolds Performing Arts’ta eğitimini sürdürdü ve aynı zamanda çeşitli prodüksiyon ve performanslarda yer aldı. Mezun olduktan sonra Frameous Dance Company ve GFC GEMS Cheerleaders ile çalıştı. Kariyerini bir Halikarnas dansçısı olarak sürdürüyor.

 

Natalie Davis / DANSÇI

Natalie dans etmeye başladığında 3 yaşındaydı. Biraz daha büyür büyümez London Studio Center’a kaydını yaptırdı. Kariyeri onu İngiltere’nin en büyük Noel şovu gibi organizasyonlarda dansçı olduğu bir yolculuğa çıkardı. İlerleyen yıllarla beraber Amanda Holden, HTC, Mary Kay ve NBA efsanesi Kobe Bryant gibi isimler için dans etti. Alisa ve Faryl Smith gibi sanatçıların videolarında yer aldı. Bunlardan biri de sir Paul McCartney’nin Ever Present Past videosu oldu. Macau ve Çin’de dans ettiği grubuyla çıktıkları turneden 8 ay önce dönen Natalie, şimdi Halikarnas ekibinin bir parçası.

 

Natalie Guy/DANSÇI

İngiltere’nin Essex şehrinde doğan Natalie, Masters Performing Arts College mezunu profesyonel bir dansçı. Mezun olduğundan beri Children In Need, One Night Only Cheryl Cole gibi şovlarda boy gösterdi. Hannah Montana Londra prömiyeri ve meşhur Londra Selfridges 100. Yıl kutlamalarında o da vardı. Şimdi Halikarnas sahnesinde dans eden Natalie’nin yer aldığı diğer büyük organizasyonlar arasında Glasgow SEEC Arena’da sergilenen Robinson Crusoe gösterisi de bulunuyor.

 

Penny Smart / DANSÇI

İngiltere, Cambridge’den Penny ilk dans eğitimini Bodywork Company Dance Studios’ta aldıktan sonra Cambridge Performing Arts kurslarına devam etti. Penny altı yıldızlı cruise gemisi Crystal Symphony ile çıktığı dünya turnesinden yeni döndü. Daha önce yaptığı turneler arasında Costa Victoria, Ocean Village ve Ocean Village 2 ile yaptığı Güney Amerika, Karayipler ve Akdeniz turneleri var. Sahne aldığı bazı performanslar ise şöyle: Treading the Boards( solo dansçı), Cindrella, Aladdin, Wizard of Oz, Young Ones on Summer Holiday, Seven Brides and Seven Brothers, Moulin Rouge (baş kadın dansçı) ve MTV Busta Move. Bu yaz ise Halikarnas sahnesinde dans ediyor olacak.

 

Ricky Lee Loftus /DANSÇI

Ricky dansa altı yaşında Bright Sparks sahne okulunda başladı ve eğitiminde Performers College’da eğitimine devam etti. Mezuniyetinden sonra Smile the Musical, P&O Avustralya Dünya Cruise Turnesi, Snow White and the Seven Dwarfs, Glee gibi müzikallerde, Derby moda haftasında ve Comic Relief Şov gibi şovlarda yer aldı. Ricky kısa bir süre önce Four Corners dans grubuyla katıldığı Britain’s Got Talent yarışmasında yarı finale kaldı. Ricky kariyerine Halikarnas sahnesinde devam ediyor.

 

Rose Wild / DANSÇI

Rose Wild, Blackpool’da doğdu ve 2 yaşından beri dans ediyor. Barbara Jackson Dans Okulu’nda başlayan eğitimini 18 yaşına geldiğinde Laine Theatre Arts’ta sürdürdü. Burada 3 yıl dans ve müzikal dersleri alırken yaz sezonlarında çeşitli şovlara katıldı.2008’de Kraliyet varyete Şovu için seçildi ve Prens Charles2ın karşısında, take that ve Cliff Richard’ın arkasında dans etti. Eğitimini sürdürürken UK Productions ve Kudos ile çalıştı. Mezun olduğunda kariyeri çoktan kanatlanmıştı. Hong Kong’ta Ventetin Hotel’de 8 ay dans kaptanı olarak çalıştıktan sonra Halikarnas sahnesinde olmaktan çok mutlu.